Uncategorized

VIDEO / Victorie ușoară pentru FCSB. S-a impus cu 4-0

La Braşov, Sepsi a avut prima ocazie importantă în faţa lui FCSB, dar Niţă a scos şutul lui Hadnagy. În minutul 25, Florin Tănase a fost faultat în careu de Răduţoiu şi tot decarul roş-albaştrilor a transformat de la 11 metri, acesta fiind al 30-lea său gol în Liga 1. La patru minute de la deschiderea scorului, Tănase a mai obţinut un penalty, după un fault al lui Oros. De data aceasta, Gnohere a fost cel care a executat și a reușit să dubleze avantajul oaspeţilor.

Florinel Coman putea face 0-3 în minutul 34, însă Fejer a respins. Lovitura de colţ executată de acelaşi Coman a dus la golul trei, după devierea nefericită a lui Ghinga. Mijlocaşul gazdelor se putea revanşa chiar înainte de pauză, dar Niţă a salvat.
Patrick Petre a fost aproape să înscrie la reluare, fază la care Bălaşale-a refuzat gazdelor golul de onoare. Coman şi-a mai trecut apoi în cont o ratare, din lovitură liberă. În minutul 70, fostul stelist Nikolic a nimerit bara, dar tot roş-albaştrii au marcat, prin Daniel Benzar. Deşi Astafei a avut si el şansa golului pentru gazde în două rânduri, Sepsi – FCSB s-a terminat 0-4.

Echipa lui Dică a încheiat turul sezonului regulat la patru puncte în spatele liderului CFR Cluj. După meciurile naţionalei, FCSB va juca pe terenul lui FC Voluntari.

Sursa: Digisport